AUTOMATIZÁCIA BUDOV

Objavte inteligentné riadenie budov a projektov všetkého druhu

Kancelárie, komerčné priestory, rezidenčná výstavba, hotel, reštaurácie, sklad alebo špeciálne aplikácie – technológia Loxone zvýši hodnotu každej budovy a výrazne skráti návratnosť investície. Využíva totiž najúčinnejší energetický management. Budova sa naviac automaticky prispôsobuje potrebám užívateľov a zaisťuje príjemné a pohodlné každodenné fungovanie.

Blesková návratnosť (ROI) pre vašu budovu

Loxone prepája všetky komponenty v inteligentnej budove. Vďaka početným otvoreným rozhraniam je systém neobmedzene flexibilný. Jedinečný a ucelený energetický management otvára dvere obrovskému potenciálu úspor energie. A to hlavné – budovy s Loxone tento potenciál využívajú, v čom sa líšime od ostatných poskytovateľov. Hovoriť o tom nestačí, preto sme vyvinuli funkčné riešenie pre každú budovu a projekt.

O výhody automatizácie Loxone sa delia investori, prevádzkovatelia aj užívatelia budov. Prvotné investície do inteligentnej technológie sa vďaka úsporám spravidla vrátia za krátku dobu.

V reštaurácii globálnej franšízovej značky sa vďaka Loxone každý mesiac ušetrí 14 000 kWh energie. Tejto úspore energie zodpovedá návratnosť investície do riešenia Loxone za menej ako jeden mesiac.

Efektivita, bezpečnosť a ďalšie:
Prečo sa vyplatí automatizácia budov?

Optimalizácia prevádzkových nákladov

Inteligentné riadenie osvetlenia, kúrenia, klimatizácie, ventilácie a ďalších technológií enormne znižuje spotrebu energie. A prevádzkové náklady klesajú.

Efektivitu energií ďalej znižuje integrácia fotovoltických systémov. Vlastná elektrina z FVE je s Loxone využívaná cielene a prebytky účinne pokrývajú spotrebu. V aplikácii Loxone vidíte atraktívnu vizualizáciu relevantných dát a informácií o vašom energetickom managemente. Môžete kedykoľvek nahliadnuť do podrobných štatistík a odhaliť miesta, kde je ďalší priestor pre úspory energie.

Na budovu je potrebné pozerať ako na funkčný celok, v ktorom technológie fungujú v dokonalej súhre. Automatizácia to zariadi – potenciál úspor a výhody z nej ťažíte naplno. Vďaka flexibilite Loxone je možné kedykoľvek rozšíriť a každý projekt individuálne prispôsobiť potrebám.

Bezpečie osôb aj nehnuteľnosti

Detektory dymu, záplavové senzory a tiež čidlá teploty a vlhkosti pomáhajú zabrániť škodám v budove. Okrem toho sú systémom Loxone monitorováné dvere a okná. Inteligentný prístupový systém zaisťuje, že do vybraných priestorov môžu vstúpiť iba oprávnené osoby.

Ak dôjde k náhlej udalosti, budova vás včas upozorní (napríklad na vznikajúci požiar). Zodpovednú osobu či obsluhu informuje akustický alarm, ale aj push notifikácie v mobile… Je tak možné reagovať okamžite a minimalizovať škody. O úniku vody sa nedozviete až na konci roku pri vydesenom pohľadu na faktúru za energie.

Chcete sa dozvedieť viac?

Prelistujte si stránky plné inšpirácie, nápadov a odpovedí. Smart Times vám ukáže krásne stavby a známe tváre i predajú cenné rady a skúsenosti. A mnoho ďalšieho!

Komfort pre prevádzkovateľov, užívateľov a obyvateľov

S automatizáciou kúrenia, klimatizácie, vetrania,, osvetlenia, tienenia a ďalších technológií neplytváte časom i energiou. Osvetlenie, tienenie a vnútorná klíma sa automaticky prispôsobia potrebám užívateľov budovy a zaisťujú tak príjemné komfortné každodenné fungovanie – a tým pádom vyššiu výkonnosť. Nie je potrebné si lámať hlavu so zložitým ručným ovládaním, no zároveň je možné kedykoľvek manuálne zasiahnuť vďaka intuitívnemu konceptu ovládacích prvkov Loxone alebo v aplikácii.

Oblasti použitia automatizácie budov

Automatizácia budov poskytuje väčší komfort a efektivitu. Kde všade?

Kancelárie a obchodné priestory

Hotely a reštaurácie

Asistované bývanie (AAL)

Rezidenčná výstavba

Montované domy

Špeciálne aplikácie

Skladové haly

Loxone Tree

Cieľom technológie Tree je znížiť náročnosť plánovania, kabeláže a uvedenie do prevádzky na minimum. S Loxone Tree vstupujete do novej éry inteligentných budov.

Loxone Air

S technológiou Loxone Air na bezdrôtovej báze je možné automatizovať akúkoľvek existujúcu budovu. Sprevádzkovanie je veľmi jednoduché, bez straty komfortu či obmedzenia prevádzky, a systém je možné flexibilne rozširovať. Inteligentným riešením rázom zvýšite aj hodnotu budovy.

Miniserver – Plná škálovatelnosť, nekonečné možnosti

Miniserver je srdcom každej inštalácie Loxone. Priniesol revolúciu a natrvalo zmenil svet automatizácie budov. Miniserver, špeciálne vyvinutý pre profesionálnych elektrikárov, funguje ako centrálna riadiaca jednotka.

Jednoduché sieťovanie

Tree interkomunikácia

Tree interkomunikácia umožňuje jednoduchšiu, bezpečnú a stabilnú komunikáciu medzi rôznymi oblasťami budovy (napr. kanceláriami, skladmi, centrálou ventilácie…). Komunikácia funguje nezávisle od miestne dátovej sieti a je tak maximálne stabilná a bezúdržbová.

Sieťová interkomunikácia

Sieťová interkomunikácie umožňuje výmenu dát medzi niekoľkými Miniservermi, ktoré sú prepojené sieťou prostredníctvom rozhrania Ethernet. To umožňuje prepojiť časti budovy aj na väčšie vzdialenosti.

Multiplikátor projektu

Multiplikátor projektu výrazne zjednodušuje konfiguráciu veľkých projektov. Všade tam, kde sa v projekte používa niekoľko Miniserverov, je možné rovnakú konfiguráciu preniesť na všetky jednoduchým kliknutím. Každú konfiguráciu je možné samozrejme stále upravovať aj individuálne.

Trust

Loxone Trust je jedinečná funkcia, ktorá uľahčuje správu užívateľov naprieč lokalitami. To je obrovská výhoda napríklad pre spoločnosti s niekoľkými sídlami či pobočkami. Zamestnanci v každej firemnej budove majú identické prístupové povolenia, bez toho, aby sa museli vytvárať jednotlivo.

Klient / Gateway

V sieti Klient / Gateway spravuje jeden Miniserver určený ako Gateway ďalšie Miniservery, ktoré sú pripojené ako Klienti. Napríklad v komerčných budovách môže byť Miniserver-Gateway v technologickej miestnosti. V každej časti budovy je potom umiestnený Miniserver-Klient (v kancelárii, výrobe, sklade a podobne).

Rozhranie a rozšírenie

Okrem našich vlastných produktov je možné do automatizácie budov integrovať početné rozhrania a zariadenia dodávateľov tretích strán. Loxone podporuje protokoly BACnet IP, RTU/TCP, EEBUS, RSR232, SIA DC-09 a mnoho ďalších. Takto budovu prispôsobíte individuálnym požiadavkám a môžete ju v prípade potreby ľubovoľne rozšíriť.

Otvorenosť systému Loxone dokazuje Loxone Library. Zhromažďuje všetky šablóny a zásuvné moduly pre jednoduchú a rýchlu integráciu rôznych produktov tretích strán.

Revolučný softvér

Loxone Config

Profesionálny nástroj pre konfiguráciu automatizácie domácností a budov Loxone.

Aplikácia Loxone

Celá automatizácia budovy „vo vrecku“ – dokonalý prehľad o všetkých funkciách a udalostiach.

SLUŽBY

Navrhneme riešenie na mieru s využitím najnovších technológií, veríme, že si z pomedzi nami poskytovaných služieb vyberiete a budete patriť medzi ďalších našich spokojných zákazníkov.

Kamerové systémy

DAHUA, HIKVISION

Zabezpečovacie systémy

JABLOTRON, PARADOX

Prístupové systémy

DAHUA, ENTRY, HIKVISION, JABLOTRON

Dochádzkové systémy

ENTRY

Videovrátnici

DAHUA, HIKVISION

Multi room audio

LOXONE, SONOS

Elektroinštalácie

ABB, LEGRAND, NOARK, SCHNEIDER

Optické, metalické a wifi siete

MIKROTIK, TP-LINK, UBIQUITI

Elektrické žalúzie

LAMELLAND

Ovládanie kúrenia a klimatizácie

JABLOTRON, LOXONE

Nabíjacie stanice pre elektromobily

AC 7 kW, AC 22 kW

PARTNERI

POKIAĽ IDE O KVALITU, SPOLUPRACUJEME S NAJLEPŠÍMI…

KONTAKTUJTE NÁS

V prípade potreby nám zanechajte Vaše kontaktné údaje, ozveme sa Vám.

[contact-form-7 id="131" title="Contact Page Form"]

TELEFÓN

+421 911 50 55 65

E-MAIL

info@topasys.sk

SHOWROOM

TOPASYS s. r. o.
Sládkovičova 2545
017 01 Považská Bystrica

TELEFÓN

+421 911 50 55 65

E-MAIL

info@topasys.sk

SHOWROOM

TOPASYS s. r. o.
Sládkovičova 2545
017 01 Považská Bystrica